DIGIÜRITUSED
Teisipäev 01.09
Septembrikuu jooksul
Tallinna Ülikooli mäluüksustega virtuaalselt tutvumine
Tallinna Ülikooli tudengid tegid ELU projekti käigus Avastusraja platvormile mängu “Tallinna Ülikooli mäluüksused...
Tallinna Ülikooli tudengid tegid ELU projekti käigus Avastusraja platvormile mängu “Tallinna Ülikooli mäluüksused muuseumiööle”, et tutvustada lähemalt TLÜ muuseume ja teaduskogusid. Kutsume Tallinna Ülikooli Teadusnädala ja Teadlaste ÖÖ käigus kõiki üles värskes õhus viibima ja mäluüksuseid avastama. Küsimused avanevad siis, kui oled õigele asukohale piisavalt lähedal. Küsimusi võib leida nii videote, piltide kui tavaküsimuste näol. Mõnele küsimusele võib olla ka mitu õiget vastust. Retk võtab aega umbes tund.

Mis on Avastusrada? Õppevahend Avastusrada on nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus, mille abil saad ka ise luua õues läbitavaid interaktiivseid radu. Vaja on ainult nutiseadet ja pealehakkamist. Eraldi rakendust mängimiseks alla laadima ei pea. Kui mäng ei hakka tööle, palun veendu, et oled lähiajal uuendanud oma telefoni seadeid.


Septembrikuu jooksul
DIGIÜRITUS
Esmaspäev 21.09
19.00
Tallinna Ülikooli Teadusnädala "Digikaos": uudisteose esmaesitlus
Tallinna Ülikool korraldab igal aastal Teadlaste Öö festivali ajal Teadusnädalat. Sel aastal on sündmused virtuaa...
Tallinna Ülikool korraldab igal aastal Teadlaste Öö festivali ajal Teadusnädalat. Sel aastal on sündmused virtuaalsed. Toome kõigile koju kätte mitmesuguseid sündmuseid, mis ei nõua suurte rahvamasside kogunemist.

Avame nädala suurejooneliselt helilooja Doris Hallmägi uudisteosega "Half life", mille toob esiettekandele Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester dirigent Martin Sildose juhatusel.

Loeng-kontsert toimub otseülekandena esmaspäeval, 21. septembril algusega kell 19 ja kestab umbes tund. Lisainfo: www.facebook.com/events/330364321536946/

19.00
DIGIÜRITUS
Kolmapäev 23.09
16.00
"Ekspert eetris" erisaade teadusajakirjaniku ning teaduskommunikatsiooni lektori Arko Oleskiga
Septembri lõpus peab Tallinna Ülikool traditsiooniliselt Teadusnädalat. Kutsume sel puhul saatesse "Ekspert eetri...
Septembri lõpus peab Tallinna Ülikool traditsiooniliselt Teadusnädalat. Kutsume sel puhul saatesse "Ekspert eetris" külla meie teaduskommunikatsiooni lektori Arko Oleski, kellega arutleme teadlaste rolli üle ühiskonnas ja avalikkuses. Räägime Arkoga, mil moel koroonakriis teadlased tugevalt avalikkuse ette tõstis ja kuidas nad sellega hakkama on saanud. Samuti tuleb juttu sellest, kuidas eksperdid ja teadlased suudavad Eestis käivitada olulisi ühiskondlikke arutelusid ning rikastada teaduspõhise teabega, kuid avalikkus ei pruugi neid arutelusid alati teaduspõhistena tajuda. Miks see nii on ja kuidas seda saaks muuta?

Saadet saab jälgida läbi Zoomi ja Tallinna Ülikooli Facebooki lehe

16.00
DIGIÜRITUS
Neljapäev 24.09
16.00 - 17.05
Teadlaste öö Biopargis
Digitaalsel lühiseminaril räägivad ökotoksikoloog ja immunoloog oma tööst ja jagavad teadustöö tu...

Digitaalsel lühiseminaril räägivad ökotoksikoloog ja immunoloog oma tööst ja jagavad teadustöö tulemusi. Võimalus küsida nende teemade kohta otse teadlastelt!

  • 16.00-16.05 Sissejuhatus, Sven Parkel, Tartu Biotehnoloogia Park
  • 16.05-16.35 Randel Kreitsberg, ökotoksikoloog, teadusajakirjanik ja teaduse populariseerija „Kas mikroplast Läänemeres võib kujutada ohtu inimesele?“
  • 16.35-17.05 Pärt Peterson, immunoloog „Immunsüsteem COVID-19 vaatenurgast“

NB! Tegu on digiüritusega, osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda. Registreerimiseks täida vorm SIIN. 
Ürituse link saadetakse registreerunutele üks päev enne üritust.
16.00 - 17.05
DIGIÜRITUS
Reede 25.09
09.30 - 18.00
Õpilaskonverents "HUNTS"
Iga-aastane humanitaaralade õpilaskonverents HUNTS toimub seekord veebikonverentsina. Ees ootab päev täis põnevai...
Iga-aastane humanitaaralade õpilaskonverents HUNTS toimub seekord veebikonverentsina. Ees ootab päev täis põnevaid ettekandeid ja innovatiivseid vaatenurki.

Uuri kava ja veebikonverentsil osalemise juhiseid siit: www.kirmus.ee/et/tegevus/hunts
Üritust korraldab Eesti Kirjandusmuuseum
09.30 - 18.00
DIGIÜRITUS
10.00
Tallinna Ülikooli Teadusnädala arutelu distantsõppest
Tallinna Ülikooli selleaastase virtuaalse Teadusnädala ja Teadlaste Öö raames on võimalik kuulata teadlaste kogem...
Tallinna Ülikooli selleaastase virtuaalse Teadusnädala ja Teadlaste Öö raames on võimalik kuulata teadlaste kogemusi ning arvamusi distantsõppest. TLÜ haridusteaduste ja digitehnoloogiate instituudi teadlased arutlevad eriolukorrast tingitud distantsõppe läbiviimise kogemust üldharidus-, kutsekoolide ja kõrgkoolide näitel. Arutelu tugineb Eestis läbiviidud uuringute tulemustel, mida teadlased kõrvutavad rahvusvaheliste sarnaste uuringutega. Eesmärk on arutada, millised tegurid mõjutavad distantsõppe tõhusust ning mida on kriisi kogemustest õppida, et taaskäivitada haridussüsteem muutunud oludes. Osalejad: Kairit Tammets, Katrin Poom-Valickis, Eve Eisenschmidt, Piret Soodla, Terje Väljataga, Tobias Ley, Mart Laanpere, Kati Aus.

Arutelu otseülekannet näeb Tallinna Ülikooli Facebookis, YouTube's ning välisveebi Meediaväravas. Facebooki sündmus: https://bit.ly/32HFRGL

10.00
DIGIÜRITUS
11.00
“Moodsad haigused: Covid-19 ja listerioos”
Tartu Ülikooli Teaduskool kutsub kuulama loengut Covid-19 ja listerioosi põhjustajatest ja nende t...
Tartu Ülikooli Teaduskool kutsub kuulama loengut Covid-19 ja listerioosi põhjustajatest ja nende tekkeloost. Kuuleme, mida teadlased nende kohta teavad, kuidas neid uuritakse, kuidas nende vastu võidelda

11.00
DIGIÜRITUS
15.00
Tallinna Ülikooli uurimislabori EDUSPACE avaüritus
Tallinna Ülikoolis on nüüdsest tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise uurimislabor EDUSPACE. Ametlikul avamis...
Tallinna Ülikoolis on nüüdsest tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise uurimislabor EDUSPACE. Ametlikul avamisüritusel pakume võimalust kõikidel huvilistel virtuaalselt tutvuda uurimislabori seadmekogudega ning infrastruktuuri kasutavate uurimis- ja rakendusprojektidega, mis on suunatud erinevatele haridusastmetele. Otseülekannet saab jälgida Tallinna Ülikooli YouTube'i kanalis ning Facebookis.

Lisainfo: https://bit.ly/2H4HJRg

15.00
DIGIÜRITUS
18.00 - 21.00
Teadlaste öö TalTechi Virumaa kolledžis
Virumaa kolledž kutsub vaatama teadusteatreid - keemia, infotehnoloogia, masinaehitus- ja energiatehnika teemadel...
Virumaa kolledž kutsub vaatama teadusteatreid - keemia, infotehnoloogia, masinaehitus- ja energiatehnika teemadel. Ühe teadusteatri pikkus 20 minutit ja toimuvad need nii eesti keeles kui vene keeles (eraldi). Teatrit saab vaadata live-ülekandena. Teadlaste Öö festivali lõpetame tuleshowga!
18.00 - 21.00
DIGIÜRITUS
Laupäev 26.09
15.00
AGVR labori teaduskohvik
Kohtume arvutigraafika, virtuaalreaalsuse ja arvutimängude huvilistega 26.09 läbi videostriimi otse Tartust AGVR ...
Kohtume arvutigraafika, virtuaalreaalsuse ja arvutimängude huvilistega 26.09 läbi videostriimi otse Tartust AGVR laborist. Räägime, mida me arvutiteaduse instituudis arvutimängude õppe arendamiseks praegu teeme. Kuidas koroonaviirus mõjutab meie õppetööd? Millised uued suunad ja tuuled on üldse arvutimängude ja virtuaalreaalsuse valdkondades Eestis? Huviga võtame vastu ka teie küsimusi ürituse ajal chatist. Võimalik, et kontrollime ka AGVR labori liikmete teadmisi läbi viktoriini.

Proovime videostriimi teha läbi YouTube keskkonna, lingi leiad Facebooki lehelt veidi enne sündmuse algust
15.00
DIGIÜRITUS
Eesti keeles