Koolitus õpetajatele


Eesti suurim teadussündmus Teadlaste Öö festival toimub seekord 26.-28. septembrini ning ka sel aastal pakume koolidele võimalust viia läbi festivali tarbeks välja töötatud haridustegevusi.

Kutsume kooli- ja lasteaiaõpetajaid ning noortekeskuste töötajaid osa võtma tasuta koolituspäevast mille raames tutvustatakse festivalist osa võtvatele kultuuri-, teadus- ning haridusasutustele AHHAAs välja töötatud haridusprogramme ja -tegevusi. Koolitus on mõeldud kõigile neile, kes soovivad oma asutuses Teadlaste Öö festivali nädala jooksul erinevaid tegevusi läbi viia.

Koolituspäeval osalemiseks on kaks võimalust: 19. või 23. augustil Teaduskeskuses AHHAA (Sadama 1, Tartu). Koolitus algab kell 11.00 ning lõpeb kell 16.00. Koolitujatele on ette nähtud tasuta lõunasöök ning kohvipausid. Koolitus on ühepäevane, igal päeval on sama sisu ning tegevused.

Koolituspäeval tutvustatakse lähemalt AHHAA tegevuskaarte, mille abil saab läbi viia erinevaid töötube ja teaduskatseid koolitunnis, kodus või hoopiski õues. Iga tegevuse kohta on koostatud juhend, mis sisaldab vaja mineva materjali loetelu, tegevusjuhist ning lisainfot selle kohta, milline on tegevuse teaduslik taust. 

Tasuta materjalid töötubade läbi viimiseks

Koolituspäeval osalejad saavad kaasa tasuta materjale, mille abil koolis haridustegevusi läbi viia. Iga osaleja saab kaks tegevuskasti, milles on juhendid ja materjalid ühe töötoa läbi viimiseks. Materjale saab järgmiste töötubade läbi viimiseks:

Lihavaba pihv

Töötoa eesmärgiks on teadvustada, kui palju inimesed igapäevaselt liha tarbivad ja mida see keskkonna jaoks tähendab ning arutleda, kas liha tarbimine praeguses mahus on üldse vajalik. Töö käigus tutvutakse ühe loomse valgu alternatiiviga, valmistades jahus sisalduvast gluteenist seitanit. Töö käigus uuritakse, kuidas mõjutab seitani omadusi koostisosade vahekord ja töötlemine. 

Vaakumkamber

Selle tegevuse  käigus tutvutakse kahe vaakumit kasutava toidu käitlemise võimalusega - vaakumpakendamine  ja külmkuivatamine. Töö käigus on vaja kasutada loogikat, et kõik voolikud ja klapid õhu väljajuhtimiseks õigesti ühendatud saaks. Valmis vaakumkambriga saab teha rõhu mõju iseloomustavaid katseid.

NB! Osalejad peavad saadud materjalid ise koolituspäevalt kaasa võtma. Teaduskeskus AHHAA ei saa kahjuks materjalide transportimisel kaasa aidata.

Töötoad on välja töötatud toiduteaduse-teemalise programmi FIT4FOOD2030 raames, mille üks partneritest on Teaduskeskus AHHAA.

Registreerimine

Osalemiseks palume täita alloleva elektroonilise registreerimisvormi. Koolitusel osalejate arv on piiratud – mõlemasse päeva mahub maksimaalselt 50 inimest, seega ootame igast asutusest 1-2 inimest (et kõik sooviavaldajad saaksid osaleda). Kui koolid on arvestanud, et töötube viivad läbi vanemate klasside õpilased, siis võib ka neid koolitusele saata/kaasa võtta (ent nemad tuleks ka kindlasti registreerida).

NB! Registreerimise tähtaeg on 12. august!

Email again:
Kinnitan, et võtan koolituselt ise kaasa minu asutusele ette nähtud tasuta tegevuskastid
Kinnitan, et viin oma koolis/lasteaias/noortekeskuses läbi Teadlaste Öö festivali programmi
Eesti keeles