Koolidevaheline võistlus Meister-Komposter

Hea üldhariduskool!

Teadlaste Öö festival toimub sel aastal oma täies hiilguses! Kutsume üldhariduskoolide 5.-12. klasse osalema keskkonnateemalisel võistlusel Meister-Komposter!

Saadame augustikuus võistlevatele koolidele Biolani bokashi kompostri, mida hakkavad osalejad biojäätmetega täitma (täpsem juhend sobivate ja mittesobivate jäätmete kohta on kompostriga kaasas). Seejärel komposteerib iga kool kuni 24. septembrini ning saadab osa bokashi vedelikku meile. Saadetud proovid liiguvad analüüsiks edasi laborisse. Laborist saadud tulemuste põhjal selgub võistluse võitnud kool. 

Mis on bokashi?
Bokashi-meetodi puhul on tegu hapendamise ehk fermenteerimisega. Toidujäätmed hapendatakse nii nagu näiteks hapukurki. Kogu protsessi toimimiseks on vajalik biojäätmetele lisatav aine, mis sisaldab hapendumist tekitavaid EM-mikroobe. Kui hapendatud bioloogiline jääde ehk bokashi segada mulda, muutub see mõne nädalaga toitainerikkamaks.

Auhinnaks on tasuta elamusi täis klassireis AHHAA teaduskeskusesse, kus teeb suu magusaks Balbiino AHHAA popkornimaitseline jäätis.

Biolani bokashi kompostrid jäävad võistluse lõppedes osalejatele.

Lisainfo: Ieva Ait, Meister-Komposter võistluse korraldaja
ieva.ait@ahhaa.ee

Registreerimine on lõppenud!
Kohad on täis!

Email again:
Sündmust rahastatakse Euroopa Komisjoni Teadus- ja innovatsiooniprogrammist Horisont 2020 rahastusleping nr 101036039 alusel
Eesti keeles