ROBOLAHING


28. septembril toimub Teadlaste Öö festivali raames ühe tõeliselt vinge ROBOLAHING! 


Pane kuupäev kalendrisse varakult kirja, sest tegemist on selle sügisel kõige sädeme ja adrenaliinirohkeima üritusega Tartus!
  • Lahing toimub 28. septembril Raadi lennuangaaris (Roosi 83, Tartu)
  • Võistlus algab kell 19.00, uksed avatakse 18.00
  • Pilet 3 €
  • Facebooki ürituse leiab SIIT.
Osalejatel aitavad lahingumasinaid ehitada: AKU+, Decora, RC-EST, Makserv, Felandia, PRIISK OÜ, Proplast Group,


MIS ON ROBOLAHING?

Robolahing on puldiga juhitavatele või autonoomsetele lahingurobotitele mõeldud võistlus, kus masinad püüavad üksteist spetsiaalselt võitluse jaoks ehitatud areenil kahjutuks teha.

Robolahingu eesmärk on tekitada inimestes huvi robootika, inseneeria ning mehaanika vastu ning pakkuda asjast huvitunutele selleks ka tuge ning väljundit.

Lahingurobotite üheks põhitunnuseks on relvad, millega vastast kahjutuks teha. Selleks võivad olla mistahes leiutised, alustades erinevatest löökriistadest ja lõpetades ketassaagide või muude lõikeriistadega.

Võistlevad lahingurobotid võival olla ükskõik missugused ja liikuda kuidas iganes – lennata, kõndida, veereda või hüpata, peaasi, et need mahuksid võistlusklasside kaalu- ja mahupiirangusse. Võistlevatel robotitel on kaks erinevat kaaluklassi:

  • Kergkaal: 0-25 kg
  • Keskkaal: 25-50 kg


REEGLID?

Reeglite lühikokkuvõte:
(lae täispikad reeglid alla siit)

Suurusepiirang võistlevatele robotitele on üks kuupmeeter.

Võistlusareen, millel robotid mõõtu võtavad, on 6x6 meetrit ning areeni servadesse on paigaldatud ka erinevaid takistusi, mille eesmärk on võistlust põnevamaks teha.

Robotitevahelise matši pikkus on kolm minutit ning selle aja jooksul tuleb neil anda endast kõik, et vastane kahjutuks teha. Matš võidetakse, kui vastane on olnud liikumatu 20 sekundit. Kui mõlemad robotid peavad vastu kolm minutit, siis jääb võistlus viiki, kuid žürii jagab lisapunktid võitlejate vahel ära. Lisapunkte antakse agressiooni, strateegia ning robotile tekitatud vigastuste põhjal.

Võistlusformaat on sarnane mitmetele ülemaailmselt korraldatavatele robotivõistlustele nagu näiteks BattleBots ja Robot Wars.

Jälgi ka meie blogivoogu SIIN, kust leiad rohkem infot ja ideid robolahingu kohta.


Jäi veel midagi segaseks?

Lisainfo saamiseks kirjuta saile.magi@ahhaa.ee või
helista +327 5685 3685

Eesti keeles